Pozitívne myslenie a svieži pohľad na svet sú neoddeliteľnou súčasťou zmeny, pre ktorú sa rozhodnete. Kedysi som bola večne unavená, podráždená, nebola som v pohode. Bežnou príčinou výkyvov nálady sú nepravidelné stravovacie návyky. Ak dlhý čas nič nejete, mozog vyrovnáva nízku hladinu krvného cukru, glukózy, potrebného na tvorbu energie, pomocou látok, ktoré sa tvoria pri odbúravaní tukov.

Niekoľkokrát som apelovala na správnu životosprávu, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je aj pravidelný prísun tekutín. Nespoliehajte sa len na subjektívny pocit smädu, vtedy už býva neskoro, pretože organizmus už trpí nedostatkom tekutín. Ten sa môže prejaviť únavou, bolesťami hlavy, suchou pokožkou, taktiež môžete spozorovať tmavší moč. Dopĺňajte ich preto v priebehu dňa v objeme dvoch až troch litrov. Koľko tekutín prijať je individuálnou záležitosťou. Do úvahy treba brať hmotnosť, vek, horúčavy, zvýšenú fyzickú námahu…

Vyvážený pitný režim má tvoriť pitná, pramenistá alebo minerálna voda, ideálne s nižším stupňom mineralizácie. Treba si zapamätať, že správne množstvo tekutín v organizme nie je len otázkou zdravia a dobrej pohody, ale rovnako pomáha pri udržiavaní prirodzenej krásy: keď je pokožka dostatočne hydratovaná, osoba vyzerá zdravo.

Hádam neprezradím nič nové, ak spomeniem, že správna výživa je cestou k víťazstvu a vytúženému cieľu. Zdôrazňujem, že vyvážená strava výživná, ochranná a chutná. Netreba hneď škatuľkovať potraviny na tie dobré a zlé, treba si predovšetkým uvedomiť, že jestvujú iba dobré a zlé stravovacie návyky. Rovnováhu možno docieliť najmä zostavením a dodržiavaním vyváženého a zdravého jedálneho lístka. Zmena môže spočívať hoci „len“ v tom, že zvýšime konzumáciu ovocia, zeleniny, zemiakov, ryže a cestovín.

Zdravý životný štýl je voľba, ktorá je na každom z nás. Je len a len na nás, urobiť prvý krok k zmene.

„Keď si niečo predstavujete a vytvárate v duchu určité obrazy,

nesnažíte sa meniť zákony prírody. Vy ich tým napĺňate.“

Genevieve Behrand